livareklamkaregif
rekla
39-F41-FC7-1-BBD-47-AC-82-FE-7706-BF578-A71
İstanbul’da ekmeğe dev bir zam geliyor

İstanbul’da ekmeğe dev bir zam geliyor

Aralık ayı gelmeden İstanbul'da 5 liraya satılan ekmeğin fiyatının yüzde 50 zamlanarak 7.5 liraya çıkacağını duyuran Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, "Ruhsatlı fırınlara elektriği ev tipi fiyatına verirseler bizim maliyetimiz düşer, fırıncı da bir nefes alır, zam yapılmaz" ifadelerini kullandı.

ABONE OL
Haziran 19, 2023 01:37
İstanbul’da ekmeğe dev bir zam geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aralık ayı gelmeden İstanbul’da 5 liraya satılan ekmeğin fiyatının yüzde 50 zamlanarak 7.5 liraya çıkacağını duyuran Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Ruhsatlı fırınlara elektriği ev tipi fiyatına verirseler bizim maliyetimiz düşer, fırıncı da bir nefes alır, zam yapılmaz” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da ekmeğe dev zam bekleniyor. Zam miktarını ise Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar açıkladı.

İSTANBUL’DA EKMEK 7.5 TL OLACAK

Kolivar, “Ay başını bulmaz, ekmek İstanbul’da 7,5 TL’nin altında olmaz. Eğer bize, bu elektrik ve doğal gazı vermezseler ekmeği 7,5 TL yapacağız. Ruhsatlı fırınlara elektriği ev tipi fiyatına verirseler bizim maliyetimiz düşer, fırıncı da bir nefes alır, zam yapılmaz” dedi.

FIRINLARIN YÜZDE 80’İ BATIK DURUMDA

Sendika başkanı ayrıca, “İstanbul’daki fırınların yüzde 80’i batak durumda şu an. Günlük un alıyorlar. Her bir fırının faturası korkunç arttı, 40-50 bin TL gelmeye başladı” açıklamalarında bulundu.

sondakika.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP